TedX Brno

Brnopolis

„Odvaha a smysluplnost! To jsou základní hodnoty, které charakterizují konferenci TedxBrno. A to jsou také hodnoty, které zastává Nadace Karla Janečka. Poslední ročník představil opravdu velmi různorodé a zajímavé osobnosti, které spojilo téma Cesty. Zúčastnil se například Petr Váša – fyzický básník, Martin Kratochvíl – cestovatel, či Margareta Křížová – investorka… Vystupující jsou pečlivě vybíráni. Tito odvážní lidé jsou pak velkou inspirací pro ostatní.“

Co spojuje dohromady úspěšné lidi ze zdánlivě nesouvisejících oborů? Je to tvořivost, otevřenost, odvaha, vize. A také TedX. Skutečně úspěšní si nabyté zkušenosti a poznatky nenechávají sami pro sebe, ale s nesmírnou chutí, radostí i humorem je sdílejí s ostatními. Každý si může splnit svůj sen. Řada zdánlivě velkých problémů má překvapivě snadné a elegantní řešení.

TedX Brno je součástí celosvětového fenoménu neziskových konferencí TedX. Ty se lavinově šíří světem a svým unikátním způsobem spojují nápadité a komunikativní lidi napříč nejrůznějšími obory jako je věda, umění nebo podnikání. Je překvapující, kolik inspirujících myšlenek a nápadů je možné sdělit během tří až osmnácti minut, které jsou každému z řečníků pro jeho vstup vymezeny.

Podpora v roce 2015

další podporované projekty:

Blog

Homo Sapiens Laskavec
Nadace Karla Janečka, Dominika Vrkotová

Co mohou mít společného kněz, servírka, zdravotní sestřička a učitel matematiky? Není to krátkozraká popularita, ani líbivé finanční zabezpečení, dokonce ani ostré lokty. Je to pouhopouhá laskavost. Teď si představte svět, kde se tato obyčejná vlastnost stane životním stylem. Možná to nezní moc sexy, ale rozhodně to stojí za vyzkoušení… Ptáte se proč?

10 inovativních projektů absolvovalo nový akcelerátor #třidvajedna dílna!
Nadace Karla Janečka, Dominika Vrkotová

V malebném údolí ve vesničce Svatý Jan pod Skalou proběhla historicky první #třidvajedna dílna Nadace Karla Janečka. Z 81 přihlášených byla vybrána finální desítka projektů, které řeší inovativním způsobem společenský problém z oblasti vzdělávání či aktivní občanské společnosti.

Facebook

Chcete dostávat informace o našich aktivitách a programech?