Aplikace Jdu do školy!

TechSophia

„Technologické inovace přinášejí pedagogům úplně nové možnosti. A co teprve dětem! Proto jsme se rozhodli podpořit originální edukativní hru „Jdu do školy!“, která je určena pro chytrá zařízení typu tablet či smartphone pro děti 5 až 7 let. Není to sice naše cílová skupina, zaměřujeme se převážně na děti ve věku 10-14 let. Ale protože se jedná o inovaci ve vzdělání, tak jsme se rozhodli ke spolupráci. V tuto chvíli má aplikace přes 20 000 stažení na zařízeních Android a iOS. Děti u výukové aplikace strávily přes 50 000 hodin času a vyplnily přes 7 800 000 úkolů. Aplikace je používána ve školách a školkách, též v pedagogicko-psychologických a logopedických poradnách.“

Co se stane, když se potkají odborníci na IT se zkušenými psychology a pedagogy? Někdy vůbec nic, jindy vznikne mimořádný projekt, jako tomu bylo při setkání odborníků a pedagogů ze společnosti TechSophia. Ti dali hlavy dohromady a společně vytvořili aplikaci Jdu do školy, která za využití moderních technologií umožňuje dětem ve věku pět až sedm let hravou formou rozvíjet své dovednosti. Úkoly propojené animovaným příběhem rozvíjí schopnosti dětí v oblastech matematického uvažování, zrakového a sluchového vnímání, prostorové a časové orientace, myšlení a řeči. Rodičům pomáhají zodpovědět otázku: “Je dítě připraveno na školu?”

Vedle vývoje výukové aplikace tvoří TechSophia pro děti a jejich rodiče pracovní listy, točí videa a píše články o učení a výchově. Byl rovněž spuštěn portál o vzdělávání a výchově www.uceni-v-pohode.cz, na kterém jsou k nalezení informace o aplikaci, stejně jako odborné články zaměřené na rozvoj dovedností předškoláků a školáčků.

Podpora v roce 2014

další podporované projekty:

Blog

Vy víte, co máte dělat aneb Neptejte se, prostě to udělejte
tým Nadace Karla Janečka

Nebo přeci jen potřebujete popostrčit? Tak se za námi stavte 18. – 21. července na diskuzní fórum Meltingpot, kde budeme každý den na scéně Good Life Stage vybízet k laskavostem!

Chcete mít nejlepší organizaci na světě, nebo nejlepší organizaci pro svět?
Milan Pařil

Zamyslete se nad touto otázkou, odpověď je totiž zásadní nejen pro váš projekt, ale zejména pro vás samotné. Je jen na vás, jestli se stanete inspirativními tvůrci budoucnosti, nebo jen někým, kdo plní stanovené cíle. Vaše organizace totiž bude vypadat přesně podle toho, jaký zvolíte přístup k podnikání. Jen na vás je výběr lidí, co pro vás budou pracovat, klientů, které budete obsluhovat a trhu, který budete zasahovat a možná i proměňovat.

Facebook

Máme velké plány. Chcete, aby vám nic neuniklo?

Ano, mám zájem