Kreativní partnerství – Podpora vzdělávání romských žáků

Společnost pro kreativitu ve vzdělávání

„Nadace Karla Janečka věří, že žáci mohou získávat dovednosti skrz konkrétní zažité zkušenosti. A tak v programu Kreativní partnerství v rámci matematiky řeší například téma geometrických tvarů prostřednictvím kombinace tance a výtvarných technik. Vlastivědu a přírodovědu skrz animace. Chemii si přibližují pomocí divadla znázorňujícího vztahy mezi chemickými prvky. A paralelu k mezilidským vztahům nebo zkoumání kultury a mezikulturních vztahů prostřednictvím výtvarných technik a interiérového designu.“

Jak by se vám líbilo chodit do školy a přitom současně tvořit s umělci? Tuto příležitost dostali v rámci probíhajícího vzdělávacího programu Kreativní partnerství žáci ZŠ náměstí Karla IV Nejdek a ZŠ Běžecká, Sokolov.

Projekt uvádí do praxe spolupráci umělců a učitelů a to jak na tvorbě, tak na přípravě i realizaci výuky. Vznikají nové kreativní způsoby výuky, které dokáží děti zaujmout, motivovat k učení i samostatné práci, navíc rozvíjí jejich umělecké cítění. Děti se těší do školy, výrazně se zlepšuje jejich vzájemná spolupráce a soužití v kolektivu třídy. Projekt se zaměřuje na individuální podporu romských žáků, umělci a učitelé však pracují se všemi žáky. Slavnostní ukončení projektu proběhne v březnu 2016 v Karlových Varech.

Podpora v roce 2015

další podporované projekty:

Blog

Homo Sapiens Laskavec
Nadace Karla Janečka, Dominika Vrkotová

Co mohou mít společného kněz, servírka, zdravotní sestřička a učitel matematiky? Není to krátkozraká popularita, ani líbivé finanční zabezpečení, dokonce ani ostré lokty. Je to pouhopouhá laskavost. Teď si představte svět, kde se tato obyčejná vlastnost stane životním stylem. Možná to nezní moc sexy, ale rozhodně to stojí za vyzkoušení… Ptáte se proč?

10 inovativních projektů absolvovalo nový akcelerátor #třidvajedna dílna!
Nadace Karla Janečka, Dominika Vrkotová

V malebném údolí ve vesničce Svatý Jan pod Skalou proběhla historicky první #třidvajedna dílna Nadace Karla Janečka. Z 81 přihlášených byla vybrána finální desítka projektů, které řeší inovativním způsobem společenský problém z oblasti vzdělávání či aktivní občanské společnosti.

Facebook

Chcete dostávat informace o našich aktivitách a programech?