85. Mezinárodní zasedání European Youth Parliament

Za projektem stojí dobrovolníci z European Youth Parliament (EYP), což je vzdělávací organizace, která vznikla v roce 1987 a ročně zapojí 34 500 účastníků skrze 592 akcí ve 40 zemích v Evropě i mimo ni – včetně České republiky. Jejím cílem je inspirovat mládež k toleranci a aktivnímu občanství skrze utužení demokratických hodnot, budování mezinárodní spolupráce a zvýšení mezikulturního porozumění.

85. Mezinárodní zasedání European Youth Parliament – Brno 2017 je 12denní konference pro mladé lidi z celé Evropy, na níž projeví vlastní názory na aktuální evropské i globální výzvy a najdou jejich řešení. Ta jsou následně předána k reflexi osobám s rozhodovací pravomocí. Ústřední motto akce – „ Hledáme srdce Evropy “ – reflektuje inspiraci k aktivnímu občanství v každodenním životě, důležitost společných evropských cílů a hodnot pro budoucí vývoj kontinentu a objevování kultury a památek střední Evropy.
 

Projekt můžete také podpořit zasláním libovolného příspěvku na č.ú.: 2400597829/2010 s uvedením poznámky, že jde o příspěvek na 85. Mezinárodní zasedání European Youth Parliament.

2016

další podporované projekty:

Blog

Homo Sapiens Laskavec
Nadace Karla Janečka, Dominika Vrkotová

Co mohou mít společného kněz, servírka, zdravotní sestřička a učitel matematiky? Není to krátkozraká popularita, ani líbivé finanční zabezpečení, dokonce ani ostré lokty. Je to pouhopouhá laskavost. Teď si představte svět, kde se tato obyčejná vlastnost stane životním stylem. Možná to nezní moc sexy, ale rozhodně to stojí za vyzkoušení… Ptáte se proč?

10 inovativních projektů absolvovalo nový akcelerátor #třidvajedna dílna!
Nadace Karla Janečka, Dominika Vrkotová

V malebném údolí ve vesničce Svatý Jan pod Skalou proběhla historicky první #třidvajedna dílna Nadace Karla Janečka. Z 81 přihlášených byla vybrána finální desítka projektů, které řeší inovativním způsobem společenský problém z oblasti vzdělávání či aktivní občanské společnosti.

Facebook

Chcete dostávat informace o našich aktivitách a programech?