Podpořili jsme

Co mají společného žákovské parlamenty, ulice plné usmívajících se lidí, podnikatelé mluvící o svých neúspěších a výuková videa pro děti i dospělé? Všechno jmenované je součástí projektů, které se zaměřují na rozvoj aktivní občanské společnosti, sociální inovace či výchovu a vzdělávání v ČR. Přesně tyto oblasti od svého vzniku v roce 2014 podporuje Nadace Karla Janečka. Za tuto dobu podpořila řadu unikátních projektů. Přečtěte si stručné medailonky šestnácti z nich.1006
přijatých žádostí
110
podpořených projektů

Blog

Chcete mít nejlepší organizaci na světě, nebo nejlepší organizaci pro svět?
Milan Pařil

Zamyslete se nad touto otázkou, odpověď je totiž zásadní nejen pro váš projekt, ale zejména pro vás samotné. Je jen na vás, jestli se stanete inspirativními tvůrci budoucnosti, nebo jen někým, kdo plní stanovené cíle. Vaše organizace totiž bude vypadat přesně podle toho, jaký zvolíte přístup k podnikání. Jen na vás je výběr lidí, co pro vás budou pracovat, klientů, které budete obsluhovat a trhu, který budete zasahovat a možná i proměňovat.

Homo Sapiens Laskavec
Nadace Karla Janečka, Dominika Vrkotová

Co mohou mít společného kněz, servírka, zdravotní sestřička a učitel matematiky? Není to krátkozraká popularita, ani líbivé finanční zabezpečení, dokonce ani ostré lokty. Je to pouhopouhá laskavost. Teď si představte svět, kde se tato obyčejná vlastnost stane životním stylem. Možná to nezní moc sexy, ale rozhodně to stojí za vyzkoušení… Ptáte se proč?

Facebook

Máme velké plány. Chcete, aby vám nic neuniklo?

Ano, mám zájem