#laskavec

Slavnostní ocenění #laskavec
s přednáškami o laskavosti

Je vědecky podloženo, že laskavost prodlužuje život. Činí nás šťastnějšími a vytváří kvalitnější mezilidské vztahy. Je dobrá pro naše zdraví a hlavně, je nakažlivá.

V neděli 14. října jsme proto ve Stavovském divadle oceníli 12 laskavců, lidí, kteří dělají dobré skutky pro své okolí a motivují tak ostatní. V průběhu večera vystoupilo také 5 inspirativních řečníků, kteří propojili laskavost s důležitými oblastmi našeho života.

 

Josef Koutecký:

Laskavost v medicíně

 

V 60. letech založil dětskou onkologii, obor, kterému se kvůli 97 procentní úmrtnosti pacientů nechtěl nikdo jiný věnovat. Vždy pro něj byl nejdůležitější přístup k pacientům a tvrdí, že slova a dotyky jsou často více než injekce. V medicíně přikládá neodmyslitelný význam spiritualitě.

 

 

Tomáš a Tamara Klusovi

Laskavost v rodině

 

Hudební pár a rodiče tří dětí. Lásku vnímají jako své životní poslání a své děti považují za cestu ke šťastnému světu. Mezi hodnoty, které vyznávají, patří rodina, lidskost a pokora.

 

 

Denisa Dědičová:

Laskavost a spokojenost

 

Konzultantka, lektorka a mentorka. V GrowJOB Institute, kde se zaměřují na osobní a firemní růst, se specializuje na témata Osobní vize nebo Spokojenost. Je autorkou kurzu Hodnotový učitel, kterým se snaží odpovídat na otázku: Jak motivovat pedagogy?

 

 

Tomáš Sedláček:

Laskavost a byznys

 

Ekonom a vysokoškolský pedagog, přednáší na Univerzitě Karlově nebo v zahraničí, působil také jako poradce Václava Havla. Je autorem filosoficko-ekonomické knihy Ekonomie dobra a zla. Říká, že z ekonomie se stalo moderní náboženství.

 

 

Laskavci, kteří byli oceněni: Emil Voráč, Renata Moravcová, Stanislav Sadílek, Václav Klapetek, Libor Hoření, Veronika Pospíšilová, Věra Doušová, Stáňa Bašatová, Kateřina Soukupová, Jiří Stárek, Pavla Medková a Jiří Klein

 

Večer moderovala herečka Eva Holubová, o hudební doprovod se postaral Tomáš Klus.

 

Organizátor

Nadace Karla Janečka

Partneři

Mediální partneři

Máme velké plány. Chcete, aby vám nic neuniklo?

Ano, mám zájem