Blog

Chcete mít nejlepší organizaci na světě, nebo nejlepší organizaci pro svět?

Milan Pařil
12.2.2018

Zamyslete se nad touto otázkou, odpověď je totiž zásadní nejen pro váš projekt, ale zejména pro vás samotné. Je jen na vás, jestli se stanete inspirativními tvůrci budoucnosti, nebo jen někým, kdo plní stanovené cíle. Vaše organizace totiž bude vypadat přesně podle toho, jaký zvolíte přístup k podnikání. Jen na vás je výběr lidí, co pro vás budou pracovat, klientů, které budete obsluhovat a trhu, který budete zasahovat a možná i proměňovat.

Homo Sapiens Laskavec

Nadace Karla Janečka, Dominika Vrkotová
12.1. 2017

Co mohou mít společného kněz, servírka, zdravotní sestřička a učitel matematiky? Není to krátkozraká popularita, ani líbivé finanční zabezpečení, dokonce ani ostré lokty. Je to pouhopouhá laskavost. Teď si představte svět, kde se tato obyčejná vlastnost stane životním stylem. Možná to nezní moc sexy, ale rozhodně to stojí za vyzkoušení… Ptáte se proč?

10 inovativních projektů absolvovalo nový akcelerátor #třidvajedna dílna!

Nadace Karla Janečka, Dominika Vrkotová
16.6. 2016

V malebném údolí ve vesničce Svatý Jan pod Skalou proběhla historicky první #třidvajedna dílna Nadace Karla Janečka. Z 81 přihlášených byla vybrána finální desítka projektů, které řeší inovativním způsobem společenský problém z oblasti vzdělávání či aktivní občanské společnosti.

Hejného metoda a hra na tablety

H-mat a TechSophia, Petr Zavadil, Simona Pekárková
24.5. 2016

Dobré matematické dovednosti jsou velmi komplexní systém rozumových schopností, které se rozvíjejí již od raného dětství. Rozumové, tak i matematické, dovednosti lze zlepšovat za předpokladu včasné péče a s použitím kvalitních a k tomu určených metod a nástrojů.

Jak prosíravé!

FuckUp Nights ČR, Tomáš Studeník
23.3. 2016

Ano, mohl jsem začít parafrází průkopníka fuckupů Járy Cimrmana, a tak jsem s ní také začal. Navíc prohlášením “ano” hned v úvodu pokusu vyhovět přání, abych něco na blog NKJ napsal, se snažím pak vás, ubohé čtenáře, vmanévrovat do souhlasné nálady ještě před startem. Prostě se urputně snažím vaši pozornost udržet pár mizernejch vteřin a vy si asi už říkáte: zase další autorskej výron, co mi může bejt totálně putna, co je novýho na insta?

Za horizont běžných úvah o vzdělávání

EDUin – Města vzdělávání, Bob Kartous
17. 2. 2016

V Česku se vedou nekonečné debaty o tom, co by vlastně mělo poskytovat vzdělávání, jakou kvalitu vytvářet, jakého absolventa “obrobit”. Ano, obrobit je to správné slovo, protože ať už začnete u znalostí versus soft skills, výchovy k občanství, poměru přírodních a společenskovědních nauk nebo třeba moderních technologií, vždycky to nakonec skončí u toho, co potřebuje trh práce, ať už ten český, nebo lokální, regionální.

Máme velké plány. Chcete, aby vám nic neuniklo?

Ano, mám zájem